Yageo MFR-25FRF52-10K7
MFR-25FRF52-10K7 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-10K7
Brief Description
RES 10.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-10K7.pdf
Availability of MFR-25FRF52-10K7
QUANTITY
MFR-25FRF52-10K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-10K7
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-10K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-10K7
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-10K7 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-10K7 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-10K7
IC MCU 8BIT 14KB OTP 40DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
SINGLE WIRE SPLICE, INTEGRAL FUS datasheet.pdf
MOTOR STEPPER 1.10NM 155.77OZ-IN datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf