Yageo MFR-25FRF52-130K
MFR-25FRF52-130K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-130K
Brief Description
RES 130K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-130K.pdf
Availability of MFR-25FRF52-130K
QUANTITY
MFR-25FRF52-130K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-130K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-130K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-130K
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-130K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-130K Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-130K
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
KIT DEV EMBEDDED TPM TWI datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 18POS datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-110-0181 datasheet.pdf
3/8 G-PLANE MT 17FT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf