Yageo MFR-25FRF52-154K
MFR-25FRF52-154K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-154K
Brief Description
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-154K.pdf
Availability of MFR-25FRF52-154K
QUANTITY
MFR-25FRF52-154K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-154K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-154K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-154K
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-154K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-154K Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-154K
CONN RCPT IDC 50POS CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT SQ FLANGE 4POS W/PIN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 22PIN SLD CUP datasheet.pdf
PROTOCOL CNVTR, 2M SDRAM datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
INTERBUS MASTER PROTOCOL CHIP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 STEEL 9MM datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf