Yageo MFR-25FRF52-15K8
MFR-25FRF52-15K8 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-15K8
Brief Description
RES 15.8K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-15K8.pdf
Availability of MFR-25FRF52-15K8
QUANTITY
MFR-25FRF52-15K8 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-15K8
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-15K8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-15K8
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-15K8 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-15K8 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-15K8
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 3POS ALT SPST-NO datasheet.pdf
ICL 10 OHM 20% 10A 37.47MM datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
ANTENNA F1 R/A HINGED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 4.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM datasheet.pdf