Yageo MFR-25FRF52-274R
MFR-25FRF52-274R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-274R
Brief Description
RES 274 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-274R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-274R
QUANTITY
MFR-25FRF52-274R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-274R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-274R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-274R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-274R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-274R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-274R
RES SMD 10M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 12V 3A TSMT3 datasheet.pdf
IC TONE/VOL/BAL DUAL DC 20-SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 100COND 0.025 WHT 100' datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 20AWG datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf