Yageo MFR-25FRF52-34R
MFR-25FRF52-34R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-34R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-34R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-34R
QUANTITY
MFR-25FRF52-34R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-34R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-34R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-34R
Related LinksMFR-25F, MFR-25FRF52-34R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-34R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-34R
TRIMMER 200K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
SENSOR DARLINGTON TRANSMISSIVE datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 170MA 1.6 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf