Yageo MFR-25FRF52-383K
MFR-25FRF52-383K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-383K
Brief Description
RES 383K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-383K.pdf
Availability of MFR-25FRF52-383K
QUANTITY
MFR-25FRF52-383K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-383K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-383K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-383K
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-383K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-383K Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-383K
IC TRIPLE INVERTER 8TSSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SPRUNG HOOK datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf