Yageo MFR-25FRF52-86K6
MFR-25FRF52-86K6 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-86K6
Brief Description
RES 86.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-86K6.pdf
Availability of MFR-25FRF52-86K6
QUANTITY
MFR-25FRF52-86K6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-86K6
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-86K6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-86K6
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-86K6 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-86K6 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-86K6
RES SMD 110K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 1A DO204AL datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
PIN 14-16AWG CRIMP GOLD FLASH datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET GATE DVR TINY 7A 6-LLP datasheet.pdf
CONNECTOR 50POS RA TERM DIN datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf