Yageo MFR-25FRF52-887R
MFR-25FRF52-887R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-887R
Brief Description
RES 887 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-887R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-887R
QUANTITY
MFR-25FRF52-887R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-887R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-887R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-887R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-887R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-887R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-887R
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
IC CABLE DVR HD/SD SDI 16-LLP datasheet.pdf
TVS DIODE 408VWM 658VC SMA datasheet.pdf
MODULE MAGNETIC LAN 1:1 10/100 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 21-35V 4.2A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf