TE Connectivity MGDQ1-00015
MGDQ1-00015 picture photo
Mfg. Part Number
MGDQ1-00015
Brief Description
FIXED IND 82UH 380MA 1.21 OHM
Datasheet Download
MGDQ1-00015.pdf
Availability of MGDQ1-00015
QUANTITY
MGDQ1-00015 Order Process
Ship out your order
Specifications of MGDQ1-00015
Internal Part NumberEIS-MGDQ1-00015
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMGDQ1, Coev
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating380mA
Current - Saturation380mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.21 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.272" W (6.50mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MGDQ1-00015
Related LinksMGDQ1, MGDQ1-00015 Datasheet, TE Connectivity Distributor
MGDQ1-00015 Details Description
Related parts for MGDQ1-00015
SENSOR TEMP RATIOMETRIC MET CAN datasheet.pdf
MINIGRABBER/MINI BANANA 36" BLK datasheet.pdf
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 8K 28SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 105MA 45 OHM TH datasheet.pdf
POWER MODULE 400V 250A MAGNAPAK datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf