TE Connectivity MGDQ4-00022
MGDQ4-00022 picture photo
Mfg. Part Number
MGDQ4-00022
Brief Description
FIXED IND 330UH 320MA 1.86 OHM
Datasheet Download
MGDQ4-00022.pdf
Availability of MGDQ4-00022
QUANTITY
MGDQ4-00022 Order Process
Ship out your order
Specifications of MGDQ4-00022
Internal Part NumberEIS-MGDQ4-00022
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMGDQ4, Coev
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating320mA
Current - Saturation320mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.86 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MGDQ4-00022
Related LinksMGDQ4, MGDQ4-00022 Datasheet, TE Connectivity Distributor
MGDQ4-00022 Details Description
Related parts for MGDQ4-00022
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 12V SOD323 datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 1.2A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.625" (15.88mm) datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 5A datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf