Murata Electronics North America MGFI1608H82NJT-LF
MGFI1608H82NJT-LF picture photo
Mfg. Part Number
MGFI1608H82NJT-LF
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
MGFI1608H82NJT-LF.pdf
Availability of MGFI1608H82NJT-LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MGFI1608H82NJT-LF Order Process
Ship out your order
Specifications of MGFI1608H82NJT-LF
Internal Part NumberEIS-MGFI1608H82NJT-LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MGFI1608H82NJT-LF today.
SeriesMGFI1608H8
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type603
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MGFI1608H82NJT-LF
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMGFI1608, MGFI1608H82NJT-LF Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MGFI1608H82NJT-LF Details Description
Related parts for MGFI1608H82NJT-LF
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND ECL 2IN 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC INV HEX SCHMITT-TRIGG 14SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 856 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE-FEMALE 4POS 12' datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 5W datasheet.pdf