TDK Corporation MHQ1005P12NGTD25
MHQ1005P12NGTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P12NGTD25
Brief Description
FIXED IND 12NH 450MA 240 MOHM
Datasheet Download
MHQ1005P12NGTD25.pdf
Availability of MHQ1005P12NGTD25
QUANTITY
MHQ1005P12NGTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P12NGTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P12NGTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance12nH
Tolerance±2%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P12NGTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P12NGTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P12NGTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P12NGTD25
HOSE SYSTEM 1/2 SEPARATION WEDGE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 16-21 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 0.221 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI MI II 2ROW RELAY WAFER ASSY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
IC SWITCH T/R SPDT 5W 8-MSOP datasheet.pdf