Cornell Dubilier Electronics MIN02-002CC130J-F
MIN02-002CC130J-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002CC130J-F
Brief Description
CAP MICA 13PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002CC130J-F.pdf
Availability of MIN02-002CC130J-F
QUANTITY
MIN02-002CC130J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002CC130J-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002CC130J-F
PackagingBulk
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Dielectric MaterialMica
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002CC130J-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002CC130J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002CC130J-F Details Description
Related parts for MIN02-002CC130J-F
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 54POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CBL ASSY RPTNCF-RA MMCX RG178 6" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
508 TB SP CLA PARALLEL/T datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BCK BST PROG 50MA 20QFN datasheet.pdf