Cornell Dubilier Electronics MIN02-002EC910J-F
MIN02-002EC910J-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002EC910J-F
Brief Description
CAP MICA 91PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002EC910J-F.pdf
Availability of MIN02-002EC910J-F
QUANTITY
MIN02-002EC910J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002EC910J-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002EC910J-F
PackagingBulk
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002EC910J-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002EC910J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002EC910J-F Details Description
Related parts for MIN02-002EC910J-F
IC BUS BUFFER QUAD N-INV 14TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER HS 8-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 170 MSPS 64VQFN datasheet.pdf
CBL R/A MMCX/R/A MMCX 6" RG316 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 225DEG 5MM datasheet.pdf
LICENSE WIN LIBERO SA INCR FLOAT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2A 91 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE6 PG29 datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 324BGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 25MA 20V datasheet.pdf