Integrated Device Technology (IDT) MK2745-24SLF
MK2745-24SLF picture photo
Mfg. Part Number
MK2745-24SLF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK SOURCE DVD/MPEG 16-SOIC
Datasheet Download
MK2745-24SLF.pdf
Availability of MK2745-24SLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MK2745-24SLF Order Process
Ship out your order
Specifications of MK2745-24SLF
Internal Part NumberEIS-MK2745-24SLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Oct/2013
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypeClock/Frequency Synthesizer
PLLYes with Bypass
InputClock
OutputCMOS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:8
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max160MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MK2745-24SLF
Related LinksMK2745, MK2745-24SLF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
MK2745-24SLF Details Description
Related parts for MK2745-24SLF
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND QD DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP PROG 10UMAX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 175W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT TH PEG 30AU datasheet.pdf
FLANGE-SQUARE datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS BLK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A 3220 datasheet.pdf