Vishay/BCcomponents MKP1839082631
MKP1839082631 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839082631
Brief Description
CAP FILM 82PF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839082631.pdf
Availability of MKP1839082631
QUANTITY
MKP1839082631 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839082631
Internal Part NumberEIS-MKP1839082631
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1839
Packaging*
Capacitance-
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C