Vishay/BCcomponents MKP1839139633G
MKP1839139633G picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839139633G
Brief Description
CAP FILM 390PF 2.5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839139633G.pdf
Availability of MKP1839139633G
QUANTITY
MKP1839139633G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839139633G
Internal Part NumberEIS-MKP1839139633G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Packaging*
Capacitance390pF
Tolerance±2.5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839139633G
Related LinksMKP1839, MKP1839139633G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839139633G Details Description
Related parts for MKP1839139633G
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 40A TO218 datasheet.pdf
RES 7.9K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V WHITE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 40POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 1.5W datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
200W 17BIT ABSLT ENCDR 200V datasheet.pdf