Vishay/BCcomponents MKP1839322404
MKP1839322404 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839322404
Brief Description
CAP FILM 22NF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839322404.pdf
Availability of MKP1839322404
QUANTITY
MKP1839322404 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839322404
Internal Part NumberEIS-MKP1839322404
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839322404
Related LinksMKP183, MKP1839322404 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839322404 Details Description
Related parts for MKP1839322404
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 266KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ADAPTER INT 80C196 DIP40/PLCC68 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 400W datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 17POS datasheet.pdf