Vishay/BCcomponents MKP1841433404
MKP1841433404 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1841433404
Brief Description
CAP FILM 330NF 5% 400VDC
Datasheet Download
MKP1841433404.pdf
Availability of MKP1841433404
QUANTITY
MKP1841433404 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1841433404
Internal Part NumberEIS-MKP1841433404
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package150
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1841
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1841433404
Related LinksMKP184, MKP1841433404 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1841433404 Details Description
Related parts for MKP1841433404
DIODE SCHOTTKY 30V 700MA TUMD2 datasheet.pdf
ADAPT QUICKWRITER 4GANG 40/28ZIF datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
IC BATTERY MGMT CTRLR 48VQFN datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.187W SOT363 datasheet.pdf
U-SHAPE BACK SUPPORT BRACKET datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf