Vishay/BCcomponents MKP1845239205
MKP1845239205 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1845239205
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 3.9 NF 10% 2000VDC AXIA
Datasheet Download
MKP1845239205.pdf
Availability of MKP1845239205
QUANTITY
MKP1845239205 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1845239205
Internal Part NumberEIS-MKP1845239205
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1845
Packaging*
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1845239205
Related LinksMKP184, MKP1845239205 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1845239205 Details Description
Related parts for MKP1845239205
RES SMD 91K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FUSE 600V 10A HRCII-C BRIT DIM datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf