Vishay/BCcomponents MKP1846322635
MKP1846322635 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1846322635
Brief Description
CAP FILM 22NF 10% 630VDC
Datasheet Download
MKP1846322635.pdf
Availability of MKP1846322635
QUANTITY
MKP1846322635 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1846322635
Internal Part NumberEIS-MKP1846322635
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1846
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1846322635
Related LinksMKP184, MKP1846322635 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1846322635 Details Description
Related parts for MKP1846322635
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPT IR PHOTOLINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
6IN NOM RIGID HVY DTY CASTER:PU datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 33POS GOLD datasheet.pdf