Vishay/BCcomponents MKP383215200JFM2B0
MKP383215200JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383215200JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0015UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383215200JFM2B0.pdf
Availability of MKP383215200JFM2B0
QUANTITY
MKP383215200JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383215200JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383215200JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383215200JFM2B0
Related LinksMKP383215, MKP383215200JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383215200JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383215200JFM2B0
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
IC CONFIG MULT-FUNC GATE SC70-6 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle, Elevated Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf