Vishay/BCcomponents MKP383224250JI02W0
MKP383224250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383224250JI02W0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.0024UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383224250JI02W0.pdf
Availability of MKP383224250JI02W0
QUANTITY
MKP383224250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383224250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383224250JI02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance2400pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383224250JI02W0
Related LinksMKP383224, MKP383224250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383224250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383224250JI02W0
CABLE USB-A 4.75X1.7 CNTR NEG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 2W DO204AL datasheet.pdf