Vishay/BCcomponents MKP383256200JF02W0
MKP383256200JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383256200JF02W0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0056UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383256200JF02W0.pdf
Availability of MKP383256200JF02W0
QUANTITY
MKP383256200JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383256200JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383256200JF02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package650
Packaging*
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383256200JF02W0
Related LinksMKP383256, MKP383256200JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383256200JF02W0 Details Description
Related parts for MKP383256200JF02W0
CAP THIN FILM 0.7PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
STAND TYPE POLE W/FOCUS MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN SPADE 14-16AWG #6 VINYL datasheet.pdf
RES 16 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf