Vishay/BCcomponents MKP383268250JI02W0
MKP383268250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383268250JI02W0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.0068UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383268250JI02W0.pdf
Availability of MKP383268250JI02W0
QUANTITY
MKP383268250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383268250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383268250JI02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package550
Packaging*
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383268250JI02W0
Related LinksMKP383268, MKP383268250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383268250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383268250JI02W0
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN DB25 CRIMP MALE TIN datasheet.pdf
BACKSHELL CABLE CLAMP 9POS datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.5W MONO D 9DSBGA datasheet.pdf
CONN 15POS MALE INLINE MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf