Vishay/BCcomponents MKP383316025JCM2B0
MKP383316025JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383316025JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.016UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383316025JCM2B0.pdf
Availability of MKP383316025JCM2B0
QUANTITY
MKP383316025JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383316025JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383316025JCM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.016µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383316025JCM2B0
Related LinksMKP383316, MKP383316025JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383316025JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP383316025JCM2B0
PC BOARD 3-HOLE SLDR PAD 4.5X9.6 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
POWER STRIP 77" 15A 12OUT 6'C datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf