Vishay/BCcomponents MKP383333040JD02G0
MKP383333040JD02G0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333040JD02G0
Brief Description
CAP FILM 400VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333040JD02G0.pdf
Availability of MKP383333040JD02G0
QUANTITY
MKP383333040JD02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333040JD02G0
Internal Part NumberEIS-MKP383333040JD02G0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333040JD02G0
Related LinksMKP383333, MKP383333040JD02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333040JD02G0 Details Description
Related parts for MKP383333040JD02G0
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 20DIP datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1A DO220AA datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF X5V RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS BOX MNT PINS datasheet.pdf