Vishay/BCcomponents MKP383333063JFM2B0
MKP383333063JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333063JFM2B0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333063JFM2B0.pdf
Availability of MKP383333063JFM2B0
QUANTITY
MKP383333063JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333063JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383333063JFM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333063JFM2B0
Related LinksMKP383333, MKP383333063JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333063JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383333063JFM2B0
MOSFET P-CH 30V .1A S-MINI-3P datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DRVR 20-SOIC datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 220K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2MM SMD datasheet.pdf