Vishay/BCcomponents MKP383413250JPI2T0
MKP383413250JPI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383413250JPI2T0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.13UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383413250JPI2T0.pdf
Availability of MKP383413250JPI2T0
QUANTITY
MKP383413250JPI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383413250JPI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP383413250JPI2T0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package105
Packaging*
Capacitance0.13µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383413250JPI2T0
Related LinksMKP383413, MKP383413250JPI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383413250JPI2T0 Details Description
Related parts for MKP383413250JPI2T0
RES 250 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 12V datasheet.pdf
FAN EXHAUST 115V 90W BLACK datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.93K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 10V 1206 datasheet.pdf
PLUG W/ B CODED 1.5 M USB3-A COR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf
CAP FILM 0.0039UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf