Vishay/BCcomponents MKP385210125JC02G0
MKP385210125JC02G0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385210125JC02G0
Brief Description
CAP FILM 0.001UF 5% 1250VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385210125JC02G0.pdf
Availability of MKP385210125JC02G0
QUANTITY
MKP385210125JC02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385210125JC02G0
Internal Part NumberEIS-MKP385210125JC02G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385210125JC02G0
Related LinksMKP385210, MKP385210125JC02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385210125JC02G0 Details Description
Related parts for MKP385210125JC02G0
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 56BGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A DPAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 16 M20 BLACK datasheet.pdf
FAA/PMA LAMP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf