Vishay/BCcomponents MKP385220250JIP2T0
MKP385220250JIP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385220250JIP2T0
Brief Description
CAP FILM 0.002UF 5% 2500VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385220250JIP2T0.pdf
Availability of MKP385220250JIP2T0
QUANTITY
MKP385220250JIP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385220250JIP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385220250JIP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package300
Packaging*
Capacitance2000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385220250JIP2T0
Related LinksMKP385220, MKP385220250JIP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385220250JIP2T0 Details Description
Related parts for MKP385220250JIP2T0
FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM FORK SH LK VYL 22-18AWG #6 datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD523 datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/09/90 1.5SN BK datasheet.pdf
CONNECTOR 100POS RA TERM DIN datasheet.pdf
IC OPAMP CMOS 1.15MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 125VDC datasheet.pdf