Vishay/Dale RLR07C6190FRRSL
RLR07C6190FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6190FRRSL
Brief Description
RES 619 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6190FRRSL.pdf
Availability of RLR07C6190FRRSL
QUANTITY
RLR07C6190FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6190FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6190FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6190FRRSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6190FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6190FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C6190FRRSL
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 25NS 32SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 18POS datasheet.pdf
AP,STR,NIB,RA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf