Vishay/BCcomponents MKP385222063JBI2B0
MKP385222063JBI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385222063JBI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0022UF 5% 630VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385222063JBI2B0.pdf
Availability of MKP385222063JBI2B0
QUANTITY
MKP385222063JBI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385222063JBI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385222063JBI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385222063JBI2B0
Related LinksMKP385222, MKP385222063JBI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385222063JBI2B0 Details Description
Related parts for MKP385222063JBI2B0
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
OSC XO 21.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC SW W/CTRL SLEW RATE 8TDFN datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 18MM datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf