Vishay/BCcomponents MKP385275250JIM2T0
MKP385275250JIM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385275250JIM2T0
Brief Description
CAP FILM 0.0075UF 5% 2500VDC AXI
Datasheet Download
MKP385275250JIM2T0.pdf
Availability of MKP385275250JIM2T0
QUANTITY
MKP385275250JIM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385275250JIM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385275250JIM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package200
Packaging*
Capacitance7500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385275250JIM2T0
Related LinksMKP385275, MKP385275250JIM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385275250JIM2T0 Details Description
Related parts for MKP385275250JIM2T0
IC CLK ZDB 9OUT 133MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
ESD HANDLER 5-3/8X2-1/4X1-3/4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 37V SC-82AB datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER 68POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX4M STR PF datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 160W datasheet.pdf