Vishay/BCcomponents MKP385315085JC02Z0
MKP385315085JC02Z0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385315085JC02Z0
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 5% 850VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385315085JC02Z0.pdf
Availability of MKP385315085JC02Z0
QUANTITY
MKP385315085JC02Z0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385315085JC02Z0
Internal Part NumberEIS-MKP385315085JC02Z0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package550
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385315085JC02Z0
Related LinksMKP385315, MKP385315085JC02Z0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385315085JC02Z0 Details Description
Related parts for MKP385315085JC02Z0
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 5CH 400KHZ 16SO datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 30A TO247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
VARISTOR 212V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf