Vishay/BCcomponents MKP385320200JFI2B0
MKP385320200JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385320200JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.02UF 5% 2000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385320200JFI2B0.pdf
Availability of MKP385320200JFI2B0
QUANTITY
MKP385320200JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385320200JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385320200JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Packaging*
Capacitance0.02µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385320200JFI2B0
Related LinksMKP385320, MKP385320200JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385320200JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP385320200JFI2B0
CONN DIN SHROUD 48/96POS GRAY datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V LOW PWR 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 1% 300V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 0.12A 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-30' BLACK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 37.4MHZ CMOS SMD datasheet.pdf