Ohmite TAH20PR220J
TAH20PR220J picture photo
Mfg. Part Number
TAH20PR220J
Brief Description
RES 0.22 OHM 20W 5% TO220
Datasheet Download
TAH20PR220J.pdf
Availability of TAH20PR220J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TAH20PR220J Order Process
Ship out your order
Specifications of TAH20PR220J
Internal Part NumberEIS-TAH20PR220J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±5%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height0.650" (16.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAH20PR220J
Related LinksTAH20, TAH20PR220J Datasheet, Ohmite Distributor
TAH20PR220J Details Description
Related parts for TAH20PR220J
IC TRANSCEIVER T1 QUAD 5V 256BGA datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING 52POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 510K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf