Vishay/BCcomponents MKP385320200JKM2T0
MKP385320200JKM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385320200JKM2T0
Brief Description
CAP FILM 0.02UF 5% 2000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385320200JKM2T0.pdf
Availability of MKP385320200JKM2T0
QUANTITY
MKP385320200JKM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385320200JKM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385320200JKM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance0.02µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385320200JKM2T0
Related LinksMKP385320, MKP385320200JKM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385320200JKM2T0 Details Description
Related parts for MKP385320200JKM2T0
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 8V SMD datasheet.pdf
RES 1.74 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
IC FLASH 36G MLC DDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
POWER SUPPLY 12VDC US datasheet.pdf