Vishay/BCcomponents MKP385322125JFM2B0
MKP385322125JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385322125JFM2B0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 1250VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385322125JFM2B0.pdf
Availability of MKP385322125JFM2B0
QUANTITY
MKP385322125JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385322125JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385322125JFM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP385
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385322125JFM2B0
Related LinksMKP385322, MKP385322125JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385322125JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP385322125JFM2B0
CONN HEADER RT/A 10POS .100 30AU datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.5A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 144X32 WH TRANSFL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 4.8A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf