Vishay/BCcomponents MKP385333063JCM2B0
MKP385333063JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333063JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385333063JCM2B0.pdf
Availability of MKP385333063JCM2B0
QUANTITY
MKP385333063JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333063JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385333063JCM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333063JCM2B0
Related LinksMKP385333, MKP385333063JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333063JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP385333063JCM2B0
RES SMD 12 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 3KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 165 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1W SOD123FL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
ACCESSORY RETAINER 5POS NATURAL datasheet.pdf
2194 SILVER 100 FT datasheet.pdf
CABLE 50COND 24AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf