Vishay/BCcomponents MKP385410025JBM2B0
MKP385410025JBM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385410025JBM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385410025JBM2B0.pdf
Availability of MKP385410025JBM2B0
QUANTITY
MKP385410025JBM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385410025JBM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385410025JBM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385410025JBM2B0
Related LinksMKP385410, MKP385410025JBM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385410025JBM2B0 Details Description
Related parts for MKP385410025JBM2B0
PANEL 4" FAN TOP 31.5" BLACK datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 2K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
IC GATE DVR LOW SIDE 1CH 6WSON datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100 OHM 10% 0805 datasheet.pdf