Vishay/BCcomponents MKP385424025JD02W0
MKP385424025JD02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385424025JD02W0
Brief Description
CAP FILM 0.24UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385424025JD02W0.pdf
Availability of MKP385424025JD02W0
QUANTITY
MKP385424025JD02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385424025JD02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385424025JD02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package900
Packaging*
Capacitance0.24µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385424025JD02W0
Related LinksMKP385424, MKP385424025JD02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385424025JD02W0 Details Description
Related parts for MKP385424025JD02W0
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DOOR STEEL 19X26" BE/GY datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND TWIST-PAIR CLEAR datasheet.pdf
SU 10.16HP/03/270SF 3.5AG BK datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 47K OHM 16SOIC datasheet.pdf
ETHERNET 5 PORT 24VDC DIN RAIL datasheet.pdf