Vishay/BCcomponents MKP385430100JKI2B0
MKP385430100JKI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385430100JKI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.3UF 5% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385430100JKI2B0.pdf
Availability of MKP385430100JKI2B0
QUANTITY
MKP385430100JKI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385430100JKI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385430100JKI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package125
Packaging*
Capacitance0.3µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385430100JKI2B0
Related LinksMKP385430, MKP385430100JKI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385430100JKI2B0 Details Description
Related parts for MKP385430100JKI2B0
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.1A 159 MOHM datasheet.pdf
PANEL MNT 1 1/3 CLEAR LO PROFILE datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.68A 230 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 1206 datasheet.pdf
SHRINK SLEEVE 0.8 - 2.4MM WHITE datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 1.23K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf