Vishay/BCcomponents MKP385515125JPM4T0
MKP385515125JPM4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385515125JPM4T0
Brief Description
CAP FILM 1.5UF 5% 1250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385515125JPM4T0.pdf
Availability of MKP385515125JPM4T0
QUANTITY
MKP385515125JPM4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385515125JPM4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385515125JPM4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package91
Packaging*
Capacitance1.5µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385515125JPM4T0
Related LinksMKP385515, MKP385515125JPM4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385515125JPM4T0 Details Description
Related parts for MKP385515125JPM4T0
JUMPER NON-INSULATED MALE .200" datasheet.pdf
IC PFC CTRLR TRANSITION 8SOIC datasheet.pdf
1-WIRE THRMOCPLE TO DIG CONV datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 407MA 1.25 OHM datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER AT90PWM1 TO 40DIP datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DPST ROCKER SWITCH datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 300MA 5.75 OHM datasheet.pdf