Vishay/BCcomponents MKP385520100JPI2T0
MKP385520100JPI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385520100JPI2T0
Brief Description
CAP FILM 2UF 5% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385520100JPI2T0.pdf
Availability of MKP385520100JPI2T0
QUANTITY
MKP385520100JPI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385520100JPI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385520100JPI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package91
Packaging*
Capacitance2µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385520100JPI2T0
Related LinksMKP385520, MKP385520100JPI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385520100JPI2T0 Details Description
Related parts for MKP385520100JPI2T0
CAP FILM 0.1UF 2% 100VDC 2820 datasheet.pdf
IC XDCP 16-TAP 10K CMOS 8-MSOP datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT GREEN CA 0.3" datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONN EDGE .100 52POS DR LOW P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf