Vishay/BCcomponents MKP385612025JPP2T0
MKP385612025JPP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385612025JPP2T0
Brief Description
CAP FILM 12UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385612025JPP2T0.pdf
Availability of MKP385612025JPP2T0
QUANTITY
MKP385612025JPP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385612025JPP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385612025JPP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package110
Packaging*
Capacitance12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385612025JPP2T0
Related LinksMKP385612, MKP385612025JPP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385612025JPP2T0 Details Description
Related parts for MKP385612025JPP2T0
IC DRIVER LED/LAMP 5-CH 20-DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL FLUSH 5.65" datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V LOW PWR 28SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 62.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK 45DEG 2POS 5MM datasheet.pdf