Vishay/BCcomponents MKP385618025JPM4T0
MKP385618025JPM4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385618025JPM4T0
Brief Description
CAP FILM 18UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385618025JPM4T0.pdf
Availability of MKP385618025JPM4T0
QUANTITY
MKP385618025JPM4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385618025JPM4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385618025JPM4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package91
Packaging*
Capacitance18µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385618025JPM4T0
Related LinksMKP385618, MKP385618025JPM4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385618025JPM4T0 Details Description
Related parts for MKP385618025JPM4T0
CONN RECEPT 12POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
DIN RAIL RELAY MOD 4PDT 120VAC datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf