Vishay/BCcomponents MKP385622040JYM5T0
MKP385622040JYM5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385622040JYM5T0
Brief Description
CAP FILM 22UF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385622040JYM5T0.pdf
Availability of MKP385622040JYM5T0
QUANTITY
MKP385622040JYM5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385622040JYM5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385622040JYM5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385622040JYM5T0
Related LinksMKP385622, MKP385622040JYM5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385622040JYM5T0 Details Description
Related parts for MKP385622040JYM5T0
BATTERY PACK 3.6V 1200 MAH NICAD datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 10A PIN PLUNGER datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
WOODWORK WHEEL 6X1X1-1/4" 5G MED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP 1600UF 2.5V 20% datasheet.pdf