Vishay/BCcomponents MKP385633025JPM4T0
MKP385633025JPM4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385633025JPM4T0
Brief Description
CAP FILM 33UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385633025JPM4T0.pdf
Availability of MKP385633025JPM4T0
QUANTITY
MKP385633025JPM4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385633025JPM4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385633025JPM4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385633025JPM4T0
Related LinksMKP385633, MKP385633025JPM4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385633025JPM4T0 Details Description
Related parts for MKP385633025JPM4T0
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 8SMD datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GSS SAFETY LIMIT SW 1NC/1NO datasheet.pdf
IGBT 1200V 21A 105W TO247 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC BLUETOOTH TXRX 2.4GHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 150W datasheet.pdf